• התחבר
  • אין מוצרים בעגלת הקניות.

החלפת ארון חשמל לפני רכישת נכס

בדק בית הוא הליך קריטי לביצוע לפני שרוכשים נכס או מוכרים נכס וכשרוצים להקדים תרופה למכה, לזהות ולטפל בליקויים ולמנוע סיבוכים.  חלק בלתי נפרד מהתהליך המבוצע על ידי מומחי בדק בית כולל בדיקה ויזואלית של ארון החשמל

נזק ופגיעה בארון החשמל או ארון חשמל חשוף עשויים לגרום לבעיות ואפילו לסכן חיים ולכן, חשוב מאוד לתקן או להחליף את המארז המגן על הרכיבים האלקטרוניים כך שהוא יהיה נוח ובטיחותי לגישה ופעילות. בדיקת הארון היא לרוב חלק מבדיקת לוחות חשמל כמו בלובי, בקומות השונות, בדיקת החיווט וחריגות בתאורה, אך כמובן שניתן לבדוק בנפרד את הארון על מנת לוודא שהכל כשורה או על מנת לקבל החלטה: האם הגיע הזמן ויש צורך לבצע החלפה או בנייה מחדש של הארון.
בשנים האחרונות יש מעבר מארונות חשמל מעץ לארונות מפח. לעץ אומנם יש את היתרונות שלו ואת המראה הכפרי הטבעי, הוא נחשב לחומר זול יחסית לבניית ארונות חשמל. אך עץ הוא חומר רגיש מאוד לסדקים, ריקבון, מזיקים ובלאי. פח נחשב לחומר הגלם המועדף היום בזירת ארונות חשמל ויש לכך סיבות טובות מעמידות ועד אסתטיקה.

לפניכם הכרות עם התכונות של פח ומדוע הוא מתאים לארונות חשמל, למי פונים ומה חשוב לדעת על ההחלפה של הארונות?

מאיטום ועד יציבות – היתרונות של ארונות מפח
פח הוא חומר עמיד מאוד ולכן מתאים למארז הביטחון התוחם את הרכיבים האלקטרוניים. יש לקחת בחשבון שחום או קור עשויים להזיק לרכיבים ולפגוע באוורור המתחם ובאיכות ובתוחלת החיים של הרכיבים. למרבה השמחה, פח עמיד בתנאי סביבה קיצוניים ומזג אוויר קיצוני כמו קור עז או חום גבוה ובפני רטיבות, כך שהוא מתאים גם למבנים בעלי קרבה לים או כשיש חשש מרטיבות. החומר עמיד בפני אש, מזיקים וקורוזיה ואינו דורש תחזוקה מיוחדת. מעבר לעמידות שלו, הוא חזק מאוד ויציב ויכול לשאת משקל רב ולהחזיק זמן מעמד יותר ומשקל גבוה יותר מפלסטיק או עץ . פח גם נראה טוב כעבור תקופה, הוא עמיד בפני קרני UV ובעל איכויות של בידוד

החומר אף ניתן למחזור כך שהוא גם ידידותי לסביבה וכאשר בוחנים עלות תועלת, הוא אומנם יקר יותר במקרים רבים מפלסטיק או מעץ, אבל התועלת שלו רבה ולאורך זמן.
אל תתנו לעמידות הגבוהה של פח להטעות אתכם, כי יחד עמה היא מצטיינת בגמישות. ניתן ליצור מפח מגוון עיצובים בדגמים שונים ולהתאים את ארון החשמל לקו הסגנוני של המבנה, הבית או הדירה. בגוונים שונים, צורניות מעניינת ומרקמים כל עוד כמובן נשמרים הסטנדרטים הגבוהים ביותר של איכות ועמידה בתקנים המחמירים ביותר. אפשר להטמיע גם את הארון כחלק אינטגרלי מהעיצוב כך שידבר בשפה הויזואלית שמאפיינת את המבנה או להפך, להדגיש את נוכחותו הייחודית על הרקע הקיים.

עבור בדיקה של מערכת החשמל של הדירה או הרכוש המשותף ניתן לפנות אלינו (לא מדובר על בדיקת בדק בית אלא בודק חשמל מוסמך)

מייצור איכותי ועד התקנה בטיחותית
כך או כך, חשוב לפנות לחברה אמינה ומובילה המתמחה בייצור ארונות חשמל מפח על פי אפיון בהתאם לצרכי הלקוח ועמידה בתקנים המחמירים. התכנון והייצור קריטיים וכך גם ההתקנה כדי למנוע תקלות בהמשך ולאפשר גישה נוחה ללוח החשמל. יש להחליט מבעוד מועד היכן להתקין את הארון כולל המסגרת, הדלתות ואפילו הידיות לנעילה בטיחותית. זכרו שהתיישנות ובלאי בארונות מעץ עשויה לגרום לליקויים וסכנות ולכן כדאי להחליף לארונות מפח כל עוד הם מתוכננים ומיוצרים על ידי מומחים בתחום. התייעצו עם מומחי בדק בית על מנת להבין האם הגיע הטיימינג הנכון להחלפת ארונות עץ לארונות חשמל מפח.

 

התייעצו עם בודק חשמל מוסמך על מנת להבין האם הגיע הטיימינג הנכון להחלפת ארונות עץ לארונות חשמל מפח.

6 בדצמבר 2021

כל הזכויות שמורות, למהנדס אורן פורת

להתקשרות - 03-7229034